56. Yılında ALTINBOĞA

1957 yılında , Oktay DEMİRAĞ tarafından Kasımpaşa’da küçük bir atölyede kurulan ALTINBOĞA 1965’li yılların başında Haliç-Fener’de 3.500 m ‘lik alana sahip fabrikasına taşınmıştır.

1982’ye   kadar ,Mekanik kriko ve kaldırma ekipmanları , Mercedes marka otobüslerin muhtalif yedek parçaları ve zirai-aletler üreten şirket , 1983 yılında yepyeni bir teknolojiyle lpg sektörüne adım atmıştır.

Lpg regulatörü ve gaz ekipmanları  üretimindeki tekeli kıran ve diğer firmalara önderlik eden ALTINBOĞA, bu sektörde otuz adetin üzerinde patent, faydalı model ve tasarıma sahiptir.Geçme tip regülatör ve tek devreli click-on tip valf’in yaratıcısı olan firma, sektörde TSE, NCH, ISO ve CE kalite sertifikaların tümüne sahip olan ilk kuruluştur.

Türkiye’nin % 100 yerli ilk otomobilini 1974 yılında üreten ALTINBOĞA , 2000 yılında da MAYA adını verdiği üç tekerlekli triporter imal etmeye başlamıştır.

ALTINBOĞA,1996 yılında bir dünya devi olan Japon Kubota firmasının Türkiye Genel Distrübütörlüğünü alıp jeneratör ve iş makinaları alanlarında da faaliyetine başlamıştır.
Kırklareli Organize Sanayi Bölgesinde 20.000 m kare alana sahip fabrikasında  üretimlerine devam etmektedir.  Adını altının değeriyle boğanın gücünden alan ,kalite ve güveni 55 yıldır herşeyin üzerinde tutan ALTINBOĞA , Türkiye ekenomisine verdiği katkıyı arttırarak sürdürecektir.

 

 

 
ANA SAYFA     |     HAKKIMIZDA     |     ÜRÜNLER     |     SERTİFİKALAR     |     İLETİŞİM
 

 
     
© Copyright 2013 Altınboğa All Rights Reserved